افق ما ،

اقامتگاه بوم گردی (ماجرا) 

این اقامتگاه خاص و جذاب، در جزیره اسرارآمیز هرمز می باشد. با وجود 72 کانی متفاوت به سرزمینی با خاک رنگارنگ تبدیل گشته است. این اقامتگاه جزو جذاب­ترین اقامتگاه های بومگردی جنوب ایران می باشد.

اقامتگاه­های بومگردی جنوب ایران

این جزیره زیبا که برای طبیعت گردان محیطی جذاب است، تنها به چند رستوران محلی و اقامتگاه­های بومگردی با امکانات محدود اکتفا نکرده است. اقامتگاه جذاب بوم­گردی ماجرا، با طراحی خلاقانه و با کمک گرفتن از رنگ­های زیبای جزیره، به محل  مناسبی جهت اقامت گردشگران تبدیل گشته است.

اقامتگاه­های بومگردی جنوب ایران

 اقامتگاه بوم­گردی ماجرا، در حاشیه جاده کرانه و در قسمت شمالی جزیره هرمز قرار دارد. شما می­توانید از جزیره قشم و با کمک شناورها به این جزیره زیبا رسیده و اقامت نمایید .

سقف­های گنبدی شکل این اقامتگاه، هر کدام به رنگی از رنگ خاک جزیره هرمز درآمده است. بخاطر سبک معماری منحصر به فردش،  جایزه بین‌المللی مسابقه تیدا  (TIDA) متعلق به کشور تایوان را کسب کرده است.

اقامتگاه­های بومگردی جنوب ایران

نکته جالب این مجموعه جذاب بوم­گردی، داشتن نظم در حین وجود بی­نظمی است. بدین ترتیب که جانمایی کلبه­ها به صورت یک شکل و با فاصله منظم در کنار هم نبوده است. اما با این حال شما نظم خاصی در این اقامتگاه خواهید دید. از سویی دیگر رنگ­ها در فضای داخلی این اقامتگاه به خوبی چشم بیننده را به خود خیره می نماید .

 اقامتگاه­های بومگردی جنوب ایران

نکته بسیار جالب این است جهت  رنگ­امیزی این کلبه ­ها از رنگ مصنوعی استفاده شده است.

هرگز به منابع طبیعی جزیره تعرض نگردیده است.

وجود پنجره های بزرگ این اقامتگاه باعث ورود نور و انرژی به فضای‌ داخلی شده است . این مجموعه گردشگری، با ایجاد ارتفاع کم در طراحی معمارانه توانسته تناسب را با جزیره ایجاد نماید. یکی از اهداف ساخت آن، جذب گردشگر از تمامی اقشار اجتماعی در کنار رعایت اصول طراحی می باشد . ساخت این پروژه گران قیمت نبوده و در طراحی آن به فرهنگ بومی منطقه توجه ویژه شده است .

مجموعه اقامتگاه بوم گردی پازارگاد، لوله ه­ای شناور

اقامتگاه بوم­گردی جذاب در دهکده پازارلند شیرینو واقع در شهرستان عسلویه می‌باشد. این اقامتگاه با طراحی متنوع خود تجربه جدیدی را در اختیار گردشگران قرار داده است.

طراحان با استفاده از 21 لوله بزرگ صنعتی GRP که زمانی به عنوان ضایعات صنعتی در روستای شیرینو عسلویه بوده، توانسته‌اند مجموعه اقامتگاهی جدیدی را احداث نمایند. این اقامتگاه به یکی از مراکز بوم­گردی جذاب در جنوب ایران با امکانات لازم برای مسافران تبدیل گشته است.

برای اقامت در این مجموعه زیبا و جذاب باید زیر­مجموعه کارکنان پتروشیمی باشید.

در مجموعه مذکور، اقامتگاه‌­هایی مشابه چوب­های شناور بر آب و در بخشی دیگر اقامتگاه­هایی شبیه به کلبه اسکیموها به چشم میخورد. ایده اصلی این اقامتگاه از چادرهای ترکمنی بود اما بعدها طرح آن به سمت کلبه اسکیموها تغییر شکل داده شده‌است.

هتل­های کوچک چوبی، شناورهایی بر روی آب­های نیلگون خلیج فارس هستند، که امکانات لازم جهت اقامت مسافرین را فراهم می‌کنند.

با فاصله اندکی از این اقامتگاه بوم­گردی، رستوران‌های درختی برای گردشگران و توریست‌ها وجود دارد. .

.

همانطور که می بینیم با کمی خلاقیت و ایده می توان فرصت های شغلی بسیاری را در مناطق مختلفی ایجاد نمود. مجموعه مهندسی روشابوم با تکیه بردانش و تجربه ،این توان را دارد تا حداقل های شما را به بهترین فرصت جهت سرمایه گذاری در زمینه های بومگردی و گردشگری تبدیل نماید.

نگارنده:مهندس معصومه سیمرغ

دیدگاه ها

  علی
  9 Mar 2021 4:24pm

  مطلب خوب و جذابی هست باتوجه به کمبود اقامتگاه‌های استاندارد در سراسر کشور امیدوارم کشور در این مسیر گام موثر برداره و رونق گردشگری افزایش پیداکنه

  1
  0
   تحریریه روشابوم
   10 Mar 2021 9:34am

   از همراهی و اظهار لطف شما متشکریم

   0
   0
  Mobina
  9 Mar 2021 4:32pm

  واقعا چقدر نیاز داریم در هر اقلیم از ایران چنین اقامتگاه های منحصر بفرد و خوبیو ببینیم بسته به هر اقلیم و فرهنگ منطقه????????????????????????????????

  0
  0
   تحریریه روشابوم
   10 Mar 2021 9:33am

   ممنون از اظهار لطف شما

   0
   0

دیدگاه بگذارید

  روشا بوم فردا
  RoshaBoom

  آدرس

  تهران
  مسیر اول “میدان المپیک ،بلوار المپیک خیابان ساحل کوچه 51 پلاک 39 طبقه سوم

  مسیر دوم ” بزرگراه حکیم شرق به غرب بعد از المپیک اولین خیابان -کوچه 51 پلاک 39 طبقه سوم

  تلفن

  021-44177864

  ایمیل

  Roshaboom@yahoo.com

  سبد خرید