افق ما ،

اگر شما فکر می کنید که لوکس بودن و پایداری باهم در یک بنا نمی توانند قرار بگیرند، بعد از دیدن اقامتگاه های زیر نظرتان عوض خواهد شد. معماری متناسب و دوستدار محیط زیست در کنار یکدیگر پایداری را برای توریسم به ارمغان می اورند.

Alila Villas Uluwatu in Uluwatu, Bali

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهان

این اقامتگاه احتمالا لوکس ترین در بین همه اقامتگاه های اکوتوریستی می باشد؛ این بنا در بالی واقع شده است و توسط تیم WHOAطراحی شده است.

این اقامتگاه 64 ویلای 1 تا 3 خوابه به همراه استخر اختصاصی را به بازدید کنندگان پیشنهاد می دهد.

این بنا گواهینامه (BPDS) را از سازمان EarthCheck که یکی از ارگان های جهانی حامی محیط زیست و مشاغل دوستدار زمین است دارا می باشد.

همچنین کلیه موارد مرتبط با حفاظت محیط زیست از قبیل استفاده از مصالح بومی تا سیستم مدیریت مصرف آب را در مجموعه خود فراهم آورده است.

اما رویکرد پایداری آن مانع ارائه خدمات لوکس از قبیل ارائه متنوعی از انواع نوشیدنی ها و خدمات حمل و نقل نشده است.

Tivoli Eco Resort in Brazil

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهان

این اقامتگاه که در جبهه شمالی ساحل باهایا قرار دارد توسط تیم معماری Jacobsen Arquitectura طراحی شده است.

موقعیت قرارگیری آن در بین انبوه گیاهان محلی می باشد و بالغ بر 293 آپارتمان که در ساحل اقیانوس اطلس واقع شده اند به توریست ها ارائه می دهد. هر یک از آن ها مجهز به یک استخر خصوصی هستند و کاملا با استفاده از مصالح بومی ساخته شده اند.

در حالی که پیاده روی در میان پوشش گیاهی متراکم که در حین ساخت و ساز حفاظت شده است ممکن است به خودی خود تفریحی باشد، اما بیانگر این نکته است که طراحان آن ویژگی های تفریحی این قبیل مجموعه ها مانند رستوران ها ومجموعه آبگرم انحصاری کنار دریا را فراموش نکرده اند.

Villa del Palmar on Islands of Loreto

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهان

این اقامتگاه یکی از لوکس ترین اقامتگاه های اکوتوریستی می باشد که در منطقه ی لورتو در Baja Califonia واقع شده است. این ویلا دارای سیستم بازیافت آب دریا ، مزرعه ارگانیک و انرژی خورشیدی شخصی است.

و همه اینها در کنار چشم اندازهای بی نظیری است که می توانید از بالکن های بزرگ 181 اتاق هتل لذت ببرید.

دارا بودن چهار استخر آبگرم خورشیدی و جکوزی  به روش های پایدار جهت ایجاد فضای ریلکسیشن مانعی برای ایجاد فضای لوکس نشده است.

محوطه آن با آلاچیق های متنوع و مناظر تزئین شده با درختان نخل در پس زمینه تپه ای کوهستانی قرار گرفته است.

Villa Santa Cruz in Mexico

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهان

ویلا سانتا کروز در ساحل اقیانوس آرام مکزیک قرار دارد و چشم انداز و احساس حضور در یک ویلای سنتی را به کاربران ارائه می دهد.

انرژی این اقامتگاه بوم گردی ساحلی تنها به وسیله تعدادی پنل خورشیدی خصوصی تأمین می شود که در محل سایت خود گیاهان مورد نیاز خود را نیز تامین می کند.

با اینکه تنها چهار سوئیت در ساختمان وجود دارد اما امکانات آن شامل استخر شنا ، تراس پشت بام و رستوران می باشد که همگی با انرژی خورشیدی کار می کنند.

فضای داخلی با استفاده از مواد بازیافتی کار شده است و شب با لامپ های گازی روشن می شود که این امر آن را به یکی از سازگارترین بناها با محیط زیست تبدیل کرده است.

Ares Partners Yun House Eco Resort

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهان

این بنا به واقع فضایی کاملا غیرقابل توصیف است و  حاصل تغییر کاربری نه خانه روستایی است که در قلب یک روستای چینی در قسمت شمال شرقی یانگشو واقع می باشد. معماران شرکت Ares Partners رویکردی ریزبینانه به فرهنگ و محیط زیست محلی در این پروژه داشتند.

با حفظ معماری اصیل ، آنها ساختمانها را با بامبو ، چوب و بتن احیا کرده اند.

از بیرون این طور به نظر می رسد که این استراحتگاه بسیار ارگانیک و منطبق با محیط یک روستای زنده و شلوغ است.

Cacheuta Thermal Hotel & Resort in Mendoza, Argentina

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهاناین هتل و اقامتگاه نمونه ای لوکس اما دارای تاریخی تراژیک می باشد.تاریخ ساخت آن به سال 1910 بر می گردد که در ان زمان به عنوان یک هتل کازینوی لوکس ارائه خدمات می داد اما بعد ها توسط امواج ناشی از اب شدن یخچال ها تخریب شد.

هتل مرمت شده در سال 1986 به عنوان یک محل تفریحی لوکس بازگشایی شد.

این مکان با روش استفاده از مواد بازیافتی و استفاده مجدد مصالح مانند تخته های قدیمی راه آهن و سنگ محلی ، ساخته شده و تا حدی با فضای سبز و تپه های کوهستانی مخفی شده است.

جدا از طبیعت زیبا ، این استراحتگاه دارای یک ایوان مرمت شده با استخر شنا ، باغ و سولاریوم است.

Six Senses Resort on Con Dao Island, Vietnam

زیباترین اقامتگاه های توریستی در جهاناین اقامتگاه در جزیره ای در ویتنام واقع شده است که برنده ی جوایز Reda Alamou و AW Architecture شده است.

با ترکیبی از تجمل و پایداری ، هتل دارای 35 اتاق با تهویه طبیعی و سقف های انعطاف پذیر است که برای محافظت در برابر آفتاب و سرمایش طبیعی طراحی شده اند.

سوئیت های سرپوشیده / روباز استراحتگاه محصور شده در دل تپه های سبز ، رو به آب های گوارای خلیج واقع شده اند و منظره هایی زیبا را در امتداد استخرهای خصوصی قرار گرفته در مقابل ویلا ها ارائه می دهند.

منبع: trendir

ترجمه و تلخیص: مصطفی سلطان محمدی

دیدگاه ها

  مطلبی
  2 Nov 2020 9:41am

  کشور ما ایران تمام این پتانسیل ها را دارد در تمام نقاط ان بوم گردی هایی احداث نماید که جذب توریسم خارجی را جلب کند اما متاسفانه افسوس که تا زمان حال از این امکانات بهره نگرفته ایم

  0
  0
   تحریریه روشابوم
   2 Nov 2020 1:25pm

   بایستی از تمام ظرفتها استفاده کرد تا به بهره وری رسید .

   0
   0
  پریچهر
  15 Nov 2020 10:34pm

  درعصر حاضر بزرگترین منبع درآمد میتونه از همین طریق یعنی جذب توریست باشه

  0
  0

دیدگاه بگذارید

  روشا بوم فردا
  RoshaBoom

  آدرس

  تهران
  مسیر اول “میدان المپیک ،بلوار المپیک خیابان ساحل کوچه 51 پلاک 39 طبقه سوم

  مسیر دوم ” بزرگراه حکیم شرق به غرب بعد از المپیک اولین خیابان -کوچه 51 پلاک 39 طبقه سوم

  تلفن

  021-44177864

  ایمیل

  Roshaboom@yahoo.com

  سبد خرید